Social Icons

Çarşamba, Aralık 19, 2012

Blog Listemde görmek istediklerim ve istemediklerim


Mimlerin ardı arkası kesilmiyor.21 aralık öncesi içimizde birşey kalmasın aklımızda ne varsa söyleyelim çılgınlığı sanki:)
Melodram'a teşekkür eder ve düşünmeye dalarım...


Görmek istediklerim:
-Bloguna ve okuyucusuna değer veren herkes
Blog denilen şey güncel tutulması gereken interaktif biryer.Okunmak istiyorsan okuyacaksın.Okuyanlara değer vereceksin.Yorumlara az-çok,iyi-kötü cevap vereceksin.Ben şahsen birkaç kez deniyorum ama her seferinde yorumum cevapsız kalıyorsa bir daha ilgilenmiyorum.
-Yaratıcı mimler
Fazla birşey söylemek istemiyorum kimseyi üzmek istemediğim için.Ama ilkokul çağındaki anı defterleri gibi mimler yerine daha yaratıcı,düşündüren,herkesin farklı şeyler yazabileceği mimleri tercih ederim.
-Samimiyet
Melodram'dan kopya çekiyormuş gibi olucam ama ben de okuduklarımda samimiyet arıyorum.Herkes her an herkese canım cicim olamaz.Hiç mi fikir ayrılığı yaşamıyorsunuz arkadaşım, di mi ama?Görmek istemediklerim:
-Sataşmalar
Birbirine sataşan,bana sataşan yazılar görmek istemiyorum.Zira yaşadığım birkaç üzücü şeyden sonra hakarete varan benzer şeyler okursam bir daha and içtim yasal haklarımı kullanıcam.
-Çekilişler
Çekiliş,hediyeleşme evet çok güzel ama dozunda olursa diye düşünüyorum.Sadece çekiliş için kullanılan bloglar listemde hep aynı çekiliş haberleri ve sonuçlarıyla sayfa kirliliği yaratıyor resmen.Çekiliş yapılacaksa da illa facebookdu,tivitırdı şartları çok itici.Ben de yaptım çekiliş ama bir anlamı vardı ve tek şartım yazılarım arasında yazdığım şeylerle ilgili sorulara cevap verilmesiydi.Bunu da arama kutusundan bulmak hiç zor değildi...
-Güzel fotoğraflar
Benden daha güzel kızların resimleri,benim yaptığımdan daha güzel yemek resimleri,benim yaptığımdan daha yaratıcı diy'ler,benim gittiğimden daha güzel yer resimleri beni kıskandırıyor anacım.Koymayın öyle şeyler :)

Sonuncusu şakaydı bilmem yazmama gerek var mı?:)

Bir önceki mimde okuyanlar mimlendi demiştim ya,bunda da yorum yazanlar mimlenecek haberiniz olsun!:))

34 yorum:

 1. geziyorum buraları bu mim olayıda gezmeye değer oluyor zaten

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evet,yazmak ve tanımak için iyi yöntem mimler.iyi gezmeler sana:)

   Sil
  2. unutmuşum,mimlendin sen de!:))

   Sil
 2. canım doğumgununu bulurdumda ben arama kutunu bulamadımkı o zamanlar:))
  cok guzel yazmıssın katılıyorum yazdıklarına cok doğru seyler

  YanıtlaSil
 3. :))elbette bulurdun canım benim.ben sadece çekiliş için şart koşulmasından duyduğum rahatsızlığı yazmak istemiştim.benim şartlarım insanları zora sokacak şeyler değildi demek istemştim ama sanırım istemeden de olsa zora sokmuşum:))o şıkkı geri aldım o zaman:))
  bu arada mimlendin!:)

  YanıtlaSil
 4. Bu yasal haklarımızı kullanmadığımız için bu kadar rahatlar ve deli oluyorum bu duruma. İstedikleri gibi hakaret edip, ağız dolusu kötü kelimeler sarf ediyorlar bazen. Çok doğru karar ki aynen bende öyle düşünüyorum bu konuda :) Susmamak lazım :)

  Yaratıcı mimler konusuna da hak vermeden edemedim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ben senin unuttuklarını tamamlayayım dedim zaten:)

   Sil
 5. Çekiliş şartları konusunda sana katılıyorum.
  Güzel mimlere evettt..
  Bu ikinci mimlenişim olacak ama okuduğum bir çok mim var. Bazıları okunmuyor başlıktan kaybediyor. Çocuk gibi düşünün ve hayal gücünüzü aşın derim. =)
  Sevgiler..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok doğru,kendini aşmak gerekiyor gerçekten sanırım.aynı fikirdeysek sen de mimlendin:))

   Sil
 6. ben de çekiliş yapıcam ve şart olarak da amuda kalkıp blogumun ismini söyleme, okul duvarına adresimi yazma şartı koşucam. içimde kalmasın :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. yap tabii,senin neyin eksik di mi?:)

   Sil
 7. Görmek istemediklerin güzelmiş :))

  Yorumlara cevap verme konusunda seninle aynı fikirdeyim ama bazen öyle oluyor ki yazıları bile zor yazıyorum ne yazık ki :(

  Ama benimde cevap aldığım yerlere yorum yazmak hoşuma gitse de ne yazık ki kendim her zaman bunda başarılı olamıyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. yapamadıklarının farkında olmak bir erdemdir,benim kastım burnu büyük davrananlardı zaten.kimisi çok kibarca bunu söylüyor zaten cevap veremeyebilirm yoğunlıuktan diye ama kimisi görmezden geliyor ki o durum biraz sıkıcı.sana yazdığım yoruma cevap aldığımı hatırlıyorum hem ben:)

   Sil
  2. bu arada sen de mimlendin hadi bakalım:)

   Sil
 8. allam yorum yazmadım gülmedim de hiç komik de değildi o yüzden mimlenmedim oh oh.
  :)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. kendini kandırma,kendini kandırma hey!:)
   M-i-m-l-e-n-d-i-n :)

   Sil
 9. Çekiliş konusunda sana katılıyorum Ebru bir yığın şart oldukça itici hale geliyor birine bir hediye vermek gerekiyorsa bu içten olmalı..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. aynen öyle,aksi durumda adı hediye değil rüşvet oluyor sanırım:)

   Sil
 10. ben yorum yazdığımı sanıyordum bak,demek bağlantıdan dolayı yazılmamış görülüyor.Olsun Ebrucum,ben bu mimi cevaplamıştım sen de okuyunca:))
  sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. kurtuldun demek:))ben görmemid sanırım,bir bakayım:)

   Sil
 11. her cekilis aslinda bir reklamdir :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. haklısın.ben abartılmasına karşıyım sadece.

   Sil
 12. pışııık.
  ikisini de yaptım.
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşekkür ederim,biliyordum ki yapacağını:)

   Sil
 13. abartiliyor ama facede paylas orda paylas burda paylas :D

  YanıtlaSil
 14. merhaba söylediklerine katılıyorum hayatta öyle değil mi zaten?değer verenler yanında olanlarla paylaşırsın zamanı,seni dinleyenlere anlatırsın içinden geçenleri...sevdiklerine zaman ayırdığın kadar sevilirsin....sevgilerimi gönderiyor sana ve ben de beklerim diyorum:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ne zarif,ne güzel bir yorumdu bu böyle?
   iyi ki gelmişsin,hoşgeldin.
   ben de ziyaret ettim blogunu ama müsait bir zamanda ayrıntılı okuycam inşallah:)

   Sil
 15. Çok güzel bir mimmiş ve senin cevaplarda harika.çekilişler kısmına çok katılıyorum:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. pekçoğumuz aynı şeylerden hoşlanmıyoruz sanırım ama çekilişler de bloglar olduğu sürece olmaya devam edecek gibi görünüyor.

   Sil
 16. Mim nedir*:) Sana sorayım bari, bir acemi blogcu olarak terime çok yabancı kaldım.. Her yerde bir mimlenme almış gidiyor.:) Ah ya

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :)
   mim felsefesi aslında(felsefe de oldu sayemde :)ahahahhaa) yazacak konu bulmakta sıkıntı yaşayan bloggerlar için hazır konu verip üzerine yorum yapmalarını ve yazmaya teşvik etmeyi amaçlar.
   örneğin "çocukluk anıları" konulu bir mimde her blogger kendi anılarından dilediği şekilde bahseder gibi..
   "mimlenmek" ve "mimlemek" de blogger arkadaşlarınızdan size yazmanız için paslanan mimi ve sizin de başka arkadaşlara pasladığınız mimi ifade eder.
   çok ciddi ciddi anlattım ama olay bu yani:)
   aslında hem blogger arkadaşlıklarını pekiştirmesi,hem blogları takip etmeyi kolaylaştırması,hem de yeni blogları keşfetme açısından çok faydalı olsa da yaratıcılıktan yoksun mim konuları çok sık gelmeye başladı mı biraz sıkıcı da olabiliyor.tabii burnu büyük blogger ya da sen ne zaman eskidin de böyle konuşuyorsun gibi suçlamalarla muhatap olmamak için düşüncelerimizi kendimize saklıyor ve bol mimli günler diliyoruz:)

   Sil
 17. Mimden cimden anlamam da, sataşma da olmaz ben hangi gruptayım? :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sen kendi tarzını oluşturmuş,kendi için yazan bu konuda bazı şeyleri aşmışlar sınıına giriyorsun ki herkesin görmek istediği de bu sanırım:)

   Sil

Bakma bir sırrım var dediğime.İki kişinin bildiği sır değil,iki kişinin bindiği tır değilmiş:p%&+
Velhasıl,gönlünden geldiği gibi yaz,yaz,yaz..bir kenara yaz bütün sözlerimi,unutursam çık karşıma göster kendini:p(%^^+&

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...