Social Icons

Salı, Şubat 05, 2013

Kime niyet neye kısmet


Bir aralar hergün forward mail trafiği olurdu.Arkadaşlar arasında ilginç fotoğraflar,anlamlı yazılar,komik hikayeler ya da karikatürler falan powerpoint dosyaları olarak forwardlanırdı.Benim birkaç farklı grup arkadaşım vardı.Birinden gelen beğendiğim bir maili diğer gruba forwardlardım ve bu iş böyle sürer giderdi.Mail kutusu o maillerle dolar taşardı.Gelen kutusunu rahatlatmak için beğendiklerimi başka bir klasör açarak orada biriktirmeye başlamıştım ben de.
Neyse; birgün birden bu mail trafiği durdu.Önce cc yapmayın,bcc yapın, e-mail adreslerimiz istenmeyen ellere geçiyor denildi ve bazıları bu forward olayına bir son verdi.Sonra kısa süre içinde herkes işine gücüne döndü sanki ve artık reklam siteleri dışında nadiren eş-dosttan mail gelir oldu.O da hal hatır sormak veya bir buluşma ayarlamak için falan.İyi de oldu aslında çünkü bu başlı başına zaman alan bir işti ve bu maili 10 kişiye gönder yoksa ile biten mailler ruh sağlığımızı olumsuz etkilemeye başlamıştı.Sadece bu mailleri forwardlayan arkadaşlar vardı içimizde düşünsenize.
Ama son birkaç haftadır birkaç arkadaşım yine ilginç mailler yollamaya başladı.Bu durum bende nostalji etkisi yarattı resmen.Ama artık bir fark var,sadece mail forwardlayarak yürüttüğüm bazı arkadaşlıklar çoktan bitti.Ben de şu an sadece okuyan taraftayım kimseye göndermiyorum.Ama hoşuma da gitmiyor değil.Dozunda olduğu sürece bu mailler hem zevkle okunuyor hem de bunun hatırına belki çok sık görüşemediğin bir arkadaşınla ki satır da sohbet etme imkanı buluyor insan.(Hatta,bir buluşma ayarlayıp çok da güzel vakit geçiriyor di mi T.?:) )

Aşağıda da bugün gelmiş bir forward maili var ki ben sadece kendi burcumu ve yükselenimi okudum.Pek doğruydu komik olmasının yanısıra.Nuray Sayarı bu kadar doğru saptamalar yapabilir mi acaba?:)

Bu yazı da çooook başka bir konu hakkında yazılmak üzere başlanmıştı ama kısmet değilmiş.Buyrun size alıntı:Kadınlar ve Burçları...

> Koç: Çok bilirler, yok yok tam olmadı, herşeyi onlar bilirler."Yardımcı olur musun"cümlesi koçun yazılımında yoktur. Koç kadını Survivor Taner gibi her maceraya tek başına dalar. Baskın karakterlidir, erkeğe sözünü geçirmek ister ama sözünü geçirdiği erkeğe de saygı duymaz. Uzaklara gitmek ister, gitti mi de fazla açılmışız diye dönmek ister. İnsanın; -Ablacım ne istiyosun Allahınsen, diyesi gelir koça. Dedikodu yapamaz, kopya çekemez, hız limiti 75 se 60 la gider, kurallara bağlıdır, yalana ve disiplinsizliğe toleransı sıfırdır, bir de söz verip yapmadınız mı terlikle kovalar vallahi.
> Spiritüel aleme meraklıdır, gönül rahatlığıyla yanlarında ruh çağırıbilirsiniz, içlerinde bir tavernacı yaşar, sabaha kadar birlikte eğlenebilirsiniz.

> Boğa: Vee karşınızda aforizma tanrıçası, dolaylı anlatım kraliçesi boğa. Ya arkadaş bir kere de doğrudan seni seviyorum, sana çok bozuğum filan desene, varsa yoksa alıntı. Boğa kadınına; "Hayatım nereye gidiyosun?" diye sorsanız. -Nereye gideceğini bilen için tüm dünya kenara çekilir. diye cevap verir. Yahu eltime gidiyorum desene, net olsana gözünü sevdiğim.
> Duygusal anlamda kendini net ifade edemese de, iş hayatında ne istediğini bilen ender burçlardandır boğa. Kafasına koyduğu herşeyi yapar, yeter ki istesin ama aşık oldu mu bütün planları şaşar, hemen ev terliklerini, alt aşortmanını giyip dolma sarmaya başlar. Fakaaat, verdiği değeri sizden göremiyorsa Uçan Adam Sabri gibi Alllaaaah diye kaçın, çünkü tersi boktur caarrt diye bırakır sizi.

> İkizler: İki değil 10 kadın yaşar içinde, en tekinsiz burçtur, gülüp eğlenirken Medyum Memiş gibi zumzuğu ağzınıza çakabilir. Gönlünü hoş tutan erkekleri bünyesi reddeder, onu kanırtan, sinir hastası eden adamlara aşık olur. Konuşkan ve eğlencelidir, seyahate bayılır. İkizler kadınıyla yemeğe giderseniz 3 saatten önce yemeğinizin gelmemesi garantidir. -Tavuk var mı var, -makarna var mı var -ben lüfer aliym o zaman, diye sipariş verir. Bir mekanda bir yemek geri gönderiliyorsa arkasındaki kadın muhakkak ikizler burcudur. Yaşını göstermeyen narin ve zarif bir yapıları vardır, en geç yaşlanan burç ikizlerdir. Herkese şarladıkları, içlerinde bişey tutmadıkları için yaşlanmamaları doğaldır. Ohh iyi yapıyolar valla biz tuttuk da noolduu ayynen devam.

> Yengeç: Güçlü görünmeye çalışıp bunu başaramayan tek burçtur. Bir yengeçle sohbet ederken bir şeylerin ılık ılık aktığını hissedersiniz, evet evet akan beyninizdir. İlişkiler hakkında hiç durmadan 72 saat konuşabilirler.
> Sizi asla dinlemeyip, en iyi dinliyo taklidi yapan burçtur. Siz ne anlatırsanız anlatın kafasında tavşanlar zıplar. Kazara arayıp, yarın dünyanın sonu geliyomuş deseniz, demek o yüzden benden ayrıldı yoksa bana hayatta kıyamaz olur yorumu. Yengeç için kainattaki herşey kendisi ve sevgilisi ile ilgilidir. Tam bir sabah insanıdır yengeç, sabah 5 de bile kalksa mutlu ve neşeli uyanır. Samimi ve komiktir, insan 1 gün bile görmezse özler yengeci, duygusallığını zekası ve fırlamalığıyla kapatır.
> Çok eleştiriye ve ihmal edilmeye gelemez aman.

> Aslan: Mor dağların prensesi gibi salınır etrafta. Göz süze süze ağzını büze büze konuşur. Lükse şaşaaya düşkündür, mümkün olsa totosunu dolarla avroyla siler. Arkadaşlarını aşırı sahiplenir, mazallah arkadaşının sevgilisini bir kızla görse, yemez içmez; "hayırdırrr canımm!" mesajıyla yetiştirir hemen.
> Pozitif bilimlerden hazzetmez, hangi bölümü bitirirse bitirsin, hep yanlış bölümde okuduğunu düşünür. Bıraksalar, bütün aslanlar ressam, müzisyen, reklamcı olur. Çok duyarlı ve akıllıdır ama sıkıntıya gelemez. Güvenilirdir, kesseler sırrınızı söylemez. Kendiyle o kadar meşguldür ki, dünya yanıyo deseniz koşarken hangi parfümü sıksam diye düşünür. Nerde olmaz bir adam var, git ara bul getir saçlarını yol getir psikozuyla sevgili seçer, sonra da sabırla adam olmasını bekler. En hızlı laf sokan burçtur, mermi manyağı yapar sizi dikkaat.

> Başak: Gözünde hep bir melankoli vardır, tıpkı acıların kadını Bergen gibi.
> Huzursuzdur, rahatın en çabuk battığı burçtur. Çok belli etmese de dedikoduyu sever. Arkadaş canlısıdır. Sabırlıdır, taşı ortadan yaran bi sabrı vardır. Duygularını çok belli etmez, osuruğu kokmaz. Her zaman bir tarzı vardır, en olmadık kıyafetler başağa yakışır. Üniversitede ideal ev arakadaşıdır, titiz ve düzenlidir, tuvaleti cifler, banyoyu ovar, hayatta işten kaçmaz. Ön planda olmayı sevmeyen ender burçlardandır. Şeytan ayrıntıda değil başakta gizlidir. Detaycıdır, kurduğunuz cümleden cımbızla bir kelimeyi seçer, ondan alınacak bir anlam çıkarır, hiç zaman kaybetmeden küser, siz daha noolduğunu anlamadan arkasını dönüp gider. Küstürmeyin, huyuna gidin, düşünerek konuşun, nefesinizi tutarak cevap verin, hadi canım başınız ağrımasın.

> Terazi: Rahibe Teressa ile Lady Gaga arasında bi yerdedir. Çok pis aşık olur, çok çabuk unutur. Ruh hali değişkendir, evlenip çocuk mu yapsa, albüm yapıp stadyum konserlerine mi çıksa karar veremez. Stratejiktir, insani ilişkileri kuvvetlidir. Bir günlük seyahate bile 4 bavulla gider. Terazi kadınının ruhunda fırtınalar bile kopsa suratındaki ifade hep Mona Lisa'dır.
> İsterse güzel yemek yapar ama isterse. Ev işine, yemeğe, ortodontiye eli yatkındır. Üşengeçtir, sevgililerini hep yakın çevresinden seçer, aşık oldu mu da kendinden geçer. Bir yerde belirsizlik varsa terazinin tansiyonu düşer. Tez canlıdır terazi, onun için herşey net olmalıdır. Aşık mısın, diil misin? Efendi misin, p*ç misin? Arkadaş mısın, sevgili misin? net ol net der. Bu burcun kadınına yapılacak en büyük iyilik onu oyalamamaktır. Çünkü oyalanırsa sizi kabak gibi oyar.

> Akrep: Ne okursa okusun, sonunda hep bildiğini okur. Havalıdır, antin kuntine bayılır. Artizdir, herkesle samimi olmaz, Etme çocukla sohbet küstürürsün, silme götünü camla kestirirsin'dir hayat mottosu. Evin Ana gibi anaçtır. Hastaya şifa, dertliye deva, açlara çorba dağıtır. Bi kendine hayrı yoktur. Habire kendini eleştirir. Haset değildir ama kıskançtır.
> Favori içeceği diet coladır. Bazen siyah, bazen beyaz ister ama herşeyi tutkuyla ister. Uçlarda yaşar, bazen o kadar uçlarda yaşar ki telefonu çekmez. Kafası attı mı atarlanır, o anaç toprak ana birden alayına isyan inadına Bayhan'a dönüşür. O yüzden kızdırmamaya gayret edin. Bir de psişiktir ki owww, daha fikir senin aklına düşmeden, anlar hinliğini cinliğini gözünden. Parasının hesabını bilir, genellikle tek başına gezer, yalanınızı yakalarsa kafanızı tombi gibi ezer.

> Yay: Allah'ın sopası yoktur, yay burcu kadını vardır. Güvenini kıranı, hevesini kaçıranı affetmez, yıl sonu elinde koçan biriken trafik polisi gibi yapıştırır cezayı. Mağrurdur burnu düşse acaba ne düştü diye eğilip bakmaz.
> Herşeyi analiz eder, "sen aslında öyle dedin ama başka birşey demek istedin"
> diye cümleye başladı mı kaçın. Sevdiği adamı mutluluktan havalara uçurur ama adam dengesizlik yaparsa tutmayı unutur. Hiçbir zaman çok zengin olamaz, ayda 1 trilyon da kazansa ay sonuna kadar saça saça bitirir. Ruh hali değişkendir, Walt Disney'den Murat Kekilli'ye dönüşebilir bir anda.
> Öğrenmeyi sever. Hep bir şeylere başlar; spora, latin dansına, diyete, güreşe ama sonunu getiremez. En başarılı olduğu alan işidir, kahkaha attığı zaman da baya dişidir. Yay burcu kadını vefalıdır kolay kolay kimseyi harcamaz, aptal yerine kondumu da adamın götünü keser acımaz.

> Oğlak: İçinde bir Güngör Bayrak yaşar, york düşesi, buckingham kontesidir adeta. Temkinli ve kuşkucudur, siz birşey anlatırken gözlerini kısarak bakmasının sebebi budur. Oğlak kadını asildir ölçülüdür, senin benim gibi ağzından salya saçarak gülmez, insan gibi güler ve hemen toparlanır. İş hayatında dikkatlidir, kolay kolay yanlış yapmaz. Herkesle samimi olmaz, çabuk ısınıp, soğumaz ama hayatına aldığı insanları da yarı yolda bırakmaz.
> Bu burcun insanı genç yaşlarda kimlik bunalımına girer, sonra çıkar. Bazen insana cinnet geçirtecek kadar gerçekçidir. 10 yıl sonra seninle Toskanada ki bağımızda şarap yudumlıycaz deseniz, önce Beylikdüzündeki evin taksidini bitir de sonra içeriz şarabı diyip, tokadı çarpar. VII. Henry'nin torunu olduğu için, sinirlenince salon kadını çizgisini bozmaz, sümüğünü çeke çeke bi kenarda ağlar. Cahille sohbeti en hızlı kesen burçtur, ağlatmayın, gebertirim.

> Kova: Dedikoduya bayılır gıybeti içine sokup mıncırır. İçinde hep bir dahi yaşadığını düşünür ama tarihte bir icadına rastlanmamıştır. Zekasına aşıktır, egosu yüksektir. Bu tatlı egosunun yanında bir de mütevazı olsaymış tam süper olurmuş ama olamamış kısmet. Arkadaşlarını çok sever, ne sevmesi delirir, aklını çıldırır arkadaş diye. Bağlılık sever, bağımlılıktan tiksinir. İlişkilerde erkek gibidir, yönetir, kontrol eder, müdahele eder, az daha sıksa pipisi çıkacaktır. Düğün dansını bile erkeğin yönetmesine izin vermez, illa domine edecek. Kültürlüdür ama fazla bilgi kalbe zarar diye; müzeden çıkıp kermese, Verdi'nin operasından, Ferdi Tayfur konserine gidebilir. Magazine aşinadır, bıraksalar, 2. Sayfa programını rahatlıkla sunabilir. Kendi burcum diye söylemiyorum ama inanılmaz komik ve pratiktir.
> Üşenmese dünyayı ele geçirir ama yatarken makyajını silmeye üşenen insan dünyayı mı ele geçirecek Allahınsen:)

> Balık: İbrahim Tatlıses gibi çabuk ağlar, neye ağladığını asla bilemezsiniz.
> Pencere buğulansa duygulanıp ağlayabilir. Dünyada sadece kendisinin anlayabileceği esprileri vardır. Her ilişkisine, son ilişkisiymiş gibi başlar, kendini inandırır, ayrılınca da aman boşver ya zaten şizofrendi der geçer. Hayalperesttir, ama romantik salya aşık değildir, sevgilisi şiir okurken dayanamayıp adamın ağzına gülebilir. Küçük şeylerden mutlu olsa da, ota boka morali bozulabilir. Bu kadar duygusal olmasına rağmen, zorluklar karşısında inanılmaz güçlüdür. İdeal mesleği kadılıktır, asla hak yemez, estetiğe düşkündür üzerinde tarçın yoksa sahlep bile içmez. Sonda söylenecek şeyi başta söylediği için her kavgada haksız duruma düşer, sonra da bütün dünya bana karşı diye ağlaya ağlaya gözleri şişer. Geneli iyi yemek yapar, ideal eş ve anne adayıdır. Bünyeleri görücü usulü ile evlenmeye yatkındır.

21 yorum:

 1. kardeşim net olun terazilere!
  artı Rahibe Teresa ile Lady Gaga arasında gidip geliyormuşuz, doğrudur, ne diyim bilemedim..

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. valla bir de ikizlere dengesiz derler.terazilerin de bizden kalır yanı yok ki:))

   Sil
  2. terazi dengesizdir, ikizler de dengesizdir. hava grubuyuz ne de olsa! ayaklar yere basmazken dengede kalmak zor..

   Sil
 2. öz eleştiri mi oldu şimdi bu yorumlar:)kabullenmeli miyim:)
  sahi senin burcun ne:?

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. beğendiklerini seç al,diğerleri için ı-ııı de,kulak arkası et:)
   ben ikizler,peki ya sen?:)

   Sil
 3. burçlar eğlenceli ya.

  ama evet ya forwardlar sahi ya bana da gelmiyo.
  ah o da nostarci :) oldu.
  :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. moda denen şey bu demek ki:)
   yakında 2000'lerin forwardları diye bir akım başlarsa şaşırmamak lazım:)

   Sil
 4. ayy o forward ları bende hatırladım bir sürü slaytta gelirdi aralarda ne güzel günlerdi en azından mailimize gelen saçma sapan reklamlardan daha komik ve eğlenceliydi :)
  Anammm yengece bak, valla dinliyormuş gibi hiç yapmadım. Dinlemeyi ve olanlardan ders çıkarmayı çok severim :) sabahları şarkı türkü söyleyerek uyanırım sanki akşamdan kalan partiyi devam ettirir cinsten :D (5 te kalktığımda doğrudur)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. evet ya,şimdi ne idüğü belirsiz reklamlarlar geliyor,gören sapık sancak beni:)
   yengeç tanıdığım yok pek.yazanlar sana uymuş ama genelde.ne güzel ya bayılıyorum böyle pozitif insanlara.benim oğlum ve eşim de senin gibidir ,bir ben nemrutum sabahları:)

   Sil
 5. Bayildim Burc yorumlarina:))) Fordwardlar dogru söylüyoooo....
  Ne okursam okiyim sonunda hep bildigimi okurum, ona göre heeee....

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. sen de mi yengeçsin?:))
   aman,nasılsa dinlemiyosunuz siz aklıma geleni yazayım bari ben:PPP

   Sil
 6. Geçtiğimiz yıllarda cidden bi fwd kasırgası vardı özlellikle şirkette. Can Dündar dan sesli slaytlar mı dersin, Mevlananın en güzel kelamları mı dersin, afrikalı açlardan ibret alalım diye derlenmiş fotolar mı dersin...Valla bittiği iyi oldu be Ebru. Ben sıkılmıştım çoktan ne de ikizler kadınıyım :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. bir ara iyi geliyormuş ama,günde bir-iki mail sıkmıyor şu anda:)

   Sil
 7. üüüf fena güldüm yaaa direkt kendimi okudum sonunda koptum:DD
  yayım da ben birazcık:)))

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. wuwww çok sertmiş:)))
   ben de koptum.annem de yay ve cuk oturmuş:)

   Sil
 8. Burc yorumlarina bayildim....Ne okursam okiyim,kendi bildigimi okurum:))

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. ahahaaa,evet evet farkettim.bu yorumu daha önce yayınladım ve hatta cevap bile yazdım(bknz: 4 yorum yukarısı) ve sen yeniden yazmışsın:)))
   aynı cevabım geçerli ahahaa:)))

   Sil
 9. Bu yengeçler bu kadar çok mu konuşuyor yahu!!! Ama valla bak ben iyi bir dinleyiciyimdir! Dinlerim yani :)
  Güzel bir yazı olmuş canım!
  Sevgiler...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. vallahi bilmem,tersi örnekler varken nasıl inanırım artık:)))
   hepsi eğlence tabiki.fala inanma falsız kalma postu bu:)

   Sil
 10. ben hem aslan hem de teraziyi okudum.Aslan burcunun hadi bir nebze amaaaa teraziiiiiiiii ,hahaha çok güldüm...ama doğru,çok doğru:-))

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. terazi misin sen de?:)
   şaşırmadım aslında,çekiyoruz birbirimizi tevekkeli))

   Sil

Bakma bir sırrım var dediğime.İki kişinin bildiği sır değil,iki kişinin bindiği tır değilmiş:p%&+
Velhasıl,gönlünden geldiği gibi yaz,yaz,yaz..bir kenara yaz bütün sözlerimi,unutursam çık karşıma göster kendini:p(%^^+&

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...